Delonghi ICM15210 filtre kahve makinesi kullanıcı yorumlarım ve ürün inceleme yazısından herkese merhaba. Uzun zamandır filtre kahve tüketme hastalığından muzdariptim. Daha evvel kullandığımız filtre kahve makinemiz uçmağa varınca bizde yenisini almaya karar verdik ve araştırmalara başladık. Maksimum 200 lira civarında bir bütçe belirleyerek o fiyat aralığında iyi kahve yapacak ve kaliteli bir marka arayışına başladık. Delonghi markasını kahve severler bilirler kahve makineleri işi üzerine çalışan ve bu alanda oldukça başarılı ürünler üreten bir marka Delonghi. Biz de tercihimizi Delonghi ICM15210 marka/modelden yana kullandık.

Aslına bakacak olursanız bu fiyat segmentinde üretilen tüm filtre kahve makinelerinin kahve pişirme mantığı ve çalışma düzeni aynı. İyi bir filtre kahve makinesi almak niyetindeyseniz bakmanız gereken özellikler öncelikle şunlar:

  • Kaliteli işçilik ve kaliteli parçalar
  • Yaygın servis ağı ve olumlu kullanıcı yorumları
  • Cam karaf

Tüm su sürecin sonunda Delonghi tercih ettiğim marka oldu ve ürünü satın aldım. Kullanıp deneyimledikten sonra satın almak isteyenler için faydalı olur belki diyerek bu yazıyı yazmaya karar verdim. Delonghi ICM 15210’nun özellikleri şu şekilde:

delonghi-filte-kahve-makinesi-nasil

Ağırlık (Kg):1,7
Voltaj/Frekans (V~Hz):220-240 V / 50-60 Hz
Giriş gücü (W):900
Ürün rengi: Siyah
Kontrol: Açma kapama düğmesi
Dış boyutlar (exbxy) (mm):205x225x320
Ekran: Led çalışma ışığı
Fincan sayısı: 10
Su haznesi kapasitesi (l): 1,25
Otomatik kapanma: Var
Karaf: Cam
Dahili Filtre: Yok.
Sıcak tutma tepsisi: Var
Su seviye göstergesi: Var
Gövde: Plastik

Cihazın özellikleri bunlar. Peki ama kahveyi güzel yapıyor mu ? Karaf damlatma yapıyor mu ? Kahveyi yeterli ısıda tutuyor mu ? gibi sorularınızı duyar gibiyim. Hiçbir filtre kahve makinesi kahveye ayrı bir tat vermez ama kahveyi doğru ısıda ve doğru biçimde hazırlamaya çalışır. Delonghi’de bu konuda güzel iş çıkarmış. Kahveyi olması gerektiği gibi, olması gerektiği ısıda hazırlıyor ve sıcak tutma fonksiyonu ile 40 dakika boyunca sıcak tuttuktan sonra kendini kapatıyor. Ben Tchibo African Blue ve Guatemala kullanıyorum ve oldukça lezzetli ve sorunsuz biçimde makine kahvemi hazırlıyor. Peki ürünün kutu içeriği nasıl ? Kutudan neler çıkıyor ? :

  • Bir adet filtre kahve makinesi ana gövde
  • Bir adet cam karaf
  • 5 adet filtre kağıdı
  • 1 adet kahve ölçeği
  • Kullanma kılavuzu
  • Garanti belgesi

Delonghi ICM15210 filtre kahve makinesinin kutu içeriği de bu şekilde. Ürünü satın almak isteyenler internetten yahut teknoloji mağazalarından satın alabilirler. Delonghi firması İtalya menşeili bir firma olduğundan ürünler ithal olarak ülkemize geliyor ve 2 yıllık garanti süresinde Delonghi Türkiye tarafından garanti kapsamında. Ürünün üzerinde garanti belgesi yer alıyor.  Ürün ile alakalı merak ettiğiniz şeyler olursa yorum formu aracılığıyla bana sorebilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Yazar

Araştırıp incelemeyi, yeni şeyler öğrenmeyi ve bu öğrenme deneyimimi bloğumda okuyucularla paylaşmayı seviyorum.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.