Google Chrome kullananlar için işe yarar, faydalı Chrome eklentileri hayati önem taşıyor. Bende kendi kullandığım ve hayatıma hayli kolaylık katan chrome eklentilerini bloğumda da paylaşmak istedim. Belki bu yazıyı okuyan birileri bu eklentilerden faydalanır. Chrome bildiğiniz üzere Linux tabanlı açık kaynak kodlu bir projenin ürünü ve Google mühendisleri tarafından sürekli yenilenen ve güncellenen bir internet tarayıcısı. Ne hikmetse aynı zamanda en çok ram tüketen kısaca ram canavarı bir browser. Chrome’un en faydalı yanı ve rakipleri ile arasını açan en mühim tarafı ise hayatı  ve işleri bir hayli kolay kılan eklenti-plugin desteği. Yazılım geliştiriciler Chrome için pek çok faydalı eklenti geliştirmeye devam ediyor. Dilerseniz sözü çok fazla uzatmadan kullanıp deneyimlediğim işe yarar Chrome eklentilerini indirme linkileri ile birlikte sizlere sunayım. Yeni eklentiler denedikçe konuyu güncelleyeceğim:

FAYDALI GOOGLE CHROME EKLENTİLERİ


ublock-eklentiuBlock Origin: Chrome üzerinde en bilinen reklam engelleme eklentisi şüphesizki Adblocktur. Fakat ben hem Adblock hem Adguard hem de uBlock Origin kullanan birisi olarak rami en az tüketen eklenti olan uBlock Origin’i tavsiye ediyorum. Gerçekten hem gereksiz reklamları başarı ile engelleyen hem de sistem dostu bir Chrome eklentisi. Özellikle saçma sapan cinsel içerikli reklamlardan usananlar için birebir.

transover-eklentiTransOver: Eğer online çeviriyi sık sık kullanmanız gerekiyorsa ve çevireceğiniz metinler tarayıcınız üzerinde yer alıyorsa metinleri seçin ve bu eklenti sizin için metinleri Türkçe’ye çevirsin. Eklentinin güzel tarafı kolay ve hızlı biçimde çeviriyi yapması. Üstelik çeviriler bir hayli iyi öyle tarzanca değil.

web-developer-eklentiWeb Developer: Eğer web geliştiricisi iseniz mutlaka Chrome tarayıcınızda olması gereken eklentilerden birisi bu eklenti. İçerisinde yer alan webmaster araçları hem kod yazarken hemde site tasarlarken işinizi gerçekten bir hayli kolaylaştırıyor. Kesinlikle indirip kurun tavsiye ediyorum.

chrome-eklentileri

auto-replayAuto Replay: Benim gibi bir şarkıya yahut türküye kafayı takan ve gün içerisinde onu defalarca dinleyen birisi iseniz sizin için Youtube üzerinden otomatik yeniden oynatma yapabilen faydalı ve güzel bir eklenti. İstediğiniz müziği Youtube’dan açın ve ardından defalarca aynı müziği tiksinene kadar dinleyebilirsiniz.

yer-imleri-eklentisiNeater Bookmark: Benim gibi pek çok kaynağı daha sonra yararlanmak için yer imlerinize ekliyor ve yüzlerce site içerisinde aradığınız siteyi elinizin altında kolayca bulmak istiyorsanız bu eklenti tam size göre. Benim bilgisayarımda yüzlerce site kayıtlı ve bu eklentinin arama özelliği sayesinde hepsini kolaylıkla bulabiliyorum. Elinizin altında olmalı.

vpnTouch VPN: Malum ülkemizde pek çok web sitesi gerekli/gereksiz BTK tarafından alınan kararlar ile erişime kapatılıyor. Ücretsiz ve kaliteli VPN bulmak biraz mesele fakat bu eklenti sorunsuz bir şekilde çalışıyor ve erişime engelli sitelere kolaylıkla istediğiniz ülkeden girebilmenizi sağlıyor. Kullanımı basit ve başarılı.

Yazar

Araştırıp incelemeyi, yeni şeyler öğrenmeyi ve bu öğrenme deneyimimi bloğumda okuyucularla paylaşmayı seviyorum.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.