Stanley-Travel-Mug-termos-inceleme

Stanley Travel Mug Termos İncelemesi

Stanley Travel Mug Termos İncelemesi
Malzeme Kalitesi 10/10
Tasarım 9/10
Sızdırmazlık 10/10
Sıcak-Soğuk Tutma 8/10
Fiyat 8/10
ÖzetStanley Travel Mug termos günlük hayatta kullanım için f/p amaçlı oldukça kaliteli bir termos. Ortalama 9

Termos almak isteyenler ve hangi termosu almalıyım diyenler için faydalı olacağını düşündüğüm yeni bir inceleme yazısından herkese merhaba. Uzun süredir kendime yeni bir termos almayı planlıyor fakat her seferinde başka şeyleri önceliklendirecek termos alma işini sürekli erteliyordum. Geçenlerde bir arkadaşımın termos alacağım  demesiyle başlayan muhabbet sonucu kendimi Amazon’da termoslara bakarken buldum. Hem kahve tüketimimi azaltmak hem de günlük hayatta ve kamplarda yanımda taşıyabileceğim bir termos satın almak istiyordum. Öyle 400-500 TL bandı benim açımdan bir termosa vermek için epey yüksek rakamlar olduğundan maksimum 200 TL bandında termosları incelemeye başladım ve sonunda çeşitli araştırmalar sonucu Stanley Travel Mug termosu satın aldım.

Öncelikle neden Stanley Travel Mug tercih ettim ondan kısaca söz etmek istiyorum. Daha önce yerli markaların termoslarını kullanmıştım (Penguen) ve sızdırma problemleri epey canımı sıkmıştı. Hal böyle olunca bilinirliği yüksek yabancı markalara yöneldim. Contigo, Stanley, Jack Wolfskin gibi markaların termoslarına baktıktan sonra tercihimi hem tasarım hem de dayanıklılık özellikleri ile beni cezbeden bu modelden yana kullandım. Elbette bir diğer neden de satın aldığım termos modelinin Amazon’da indirime girmiş olmasıydı. Hem arkadaşım hem de ben termosları sipariş ettik ve ertesi gün Stanley Travel Mug elime geçti. Termos Amazon kolisi içerisinde bir poşetle size ulaşıyor. Herhangi bir ekstra kutulama söz konusu değil. Bana gelen üründe herhangi bir deformasyon söz konusu değildi. Poşetin içerisinde termos ve Stanley Türkiye distribütörü Kutup Ayısı’nın bilgilendirme kağıdı yer alıyor. Stanley ürünleri ömür boyu sızdırmazlık ve fabrikasyon sorunlarına karşı garanti sunuyor fakat Türkiye’de yaşıyorsanız bu garantiden faydalanmak için kutudan çıkan bilgilendirme kağıdında yer alan qr kodu taratarak distribütörün web sitesinden termosunuzu kayıt ettirmeniz gerekiyor. Ben de termos geldikten sonra barkod numarası ve termos üzerindeki numarayla kaydımı gerçekleştirdim. Bu kısma özellikle dikkat etmenizde fayda var.

Stanley Travel Mug’ın ben yeşil rengini tercih ettim. Stanley’nin klasikleşmiş rengi bana göre çok şık. Termos’un malzeme kalitesi ve ele aldığınızda verdiği sağlamlık hissi son derece güzel. Vay be iyiymiş cidden deyip mutlu oluyorsunuz. Stanley bu modelinde çift kilit mekanizması kullanmış. Termosun kapağını komple kapattıktan sonra ayrıca kapağı açmadan içmenize olanak tanıyan bir ağızlık kısmı da mevcut ki benim için bir termosta tercih sebebidir bu durum. Çift kilitli mekanizmadan söz etmek gerekirse. Birinci kilit termosun genel olarak ağzını sıkıp kapattığınız kısım ikinci kilit ise termosun ağız kısmında yer alan kilit mekanizması. Her iki mekanizmada son derece sağlam gözüküyor. Bu modelde bazı kullanıcılar sızdırma sorunu yaşadıklarını ifade ettiğinden ben de merak içerisinde sızdırma testini önce sıcak kahveyle yaptım. Termosa kahvemi koyduktan sonra yaptığım sızdırmazlık testinde en ufak bir damla bile görmedim. Yani sızdırmazlık olayı sorunsuz. Zaten sızdırma problemi yaşarsanız Stanley ürünün arkasında duruyor. Termosla ilgili bir diğer merak ettiğim husus sıcak ve soğuk tutma süreleriydi. Stanley’in Travel Mug modeli için verdiği baz değerler 4 saat sıcak, 5 saat soğuk şeklinde. Benim kahve makinem çok sıcak kahve yapmıyor fakat ona rağmen termosu kullanıp 3-4 saat sonrasında içilebilir seviyede bir kahve ile karşılaşmak güzeldi. Daha sıcak bir kahve 4 saati rahatlıkla görecektir diye düşünüyorum. Soğuk tutmak için de içerisinde buzlarla beraber 5-6 saat civarını görüyorsunuz.

Tabi Stanley ismini duyunca azmış ya niye o kadar az sıcak tutuyor ki ? Şeklinde kafalarda ister istemez bir soru beliriyor. Bunun sebebi bu modelin daha ziyade taşınabilir ve günlük hayatta kullanıma yönelik üretilmiş f/p odaklı bir model olması. Stanley’nin 24 saat sıcak-soğuk tutan üst segment modelleri de mevcut fakat hem kullanılan malzeme gereği o modeller hantal hem de Travel Mug modeli kadar ergonomik değiller. Bu model ofise, işe, okula, kütüphaneye giderken sabahtan kahvelerini termoslarına koyup 4-5 saat içinde sıcak bir şekilde tüketmek isteyenler için üretilmiş 0.47 lt bir hacme sahip. Dolayısı ile burada ne istediğinizi bilmek çok önemli. Ben sırt çantasının matara gözünde rahatlıkla termosumu taşıyabiliyorum ve sıfır sızdırma ile bunu yapıyor olmak çok güzel. Termosla ilgili söylemek istediğim bir diğer nokta ise ağızlık kısmının çok iyi olması. Benim için termoslarda bu kısım önemli. Eğer sizin için de önemliyse çok başarılı bir tasarımı olduğunu söyleyebilirim. Stanley Travel Mug’ı ben Amazon üzerinden 223 TL’ye satın aldım. Genel olarak termos hakkında deneyimlerimi anlattım çünkü ben araştırırken çok bir şey yoktu internette. Sorunuz olursa yorum formunu kullanarak iletebilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Yeni içerikleri e-postayla alın:
Yazar Hakkında
Toplam 145 yazı
Gürkan Bilgisu
Gürkan Bilgisu
Araştırıp incelemeyi, yeni şeyler öğrenmeyi ve bu öğrenme deneyimimi bloğumda okuyucularla paylaşmayı seviyorum.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

×

Bir Şeyler Ara