Samsung Gear IconX 2018 İnceleme ve Kullanım Deneyimlerim

Samsung Gear icon X 2018 bluetooth kulaklık inceleme, kullanıcı deneyimi ve yorumlarımı içerecek yeni bir yazından daha merhaba. Uzun süredir kablosuz bluetooth kulaklık almak istiyordum. Hem günlük hayatta hem de spor yaparken kullanabileceğim bir kulaklık arayışındaydım. Çok aradım taradım ve en sonunda Samsung icon X (2018) marka/modelinde karar kılıp ürünü satın aldım.  İnternette Gear Icon X 2018 modeli ile ilgili çok fazla yorum, kullanıcı deneyimi ve inceleme olmadığından bu yazı ürünü satın almayı düşünenler için bir rehber olabilir diye düşündüm. Dilerseniz incelemeye başlayalım.

Gear Icon X 2018 Samsung tarafından üretilen giyilebilir teknoloji olarak adlandırılan kulaklık türünün 2. jenerasyonu. Bir önceki nesil Icon X ilk çıktığında yenilikçi bulunsa da  pil ömrü konusunda büyük eleştiriler almış (1-1.5 saat) ve kullanıcıları üzmüştü. Samsung ikinci nesil Icon X’lerde bu sorunu çözmüş ve bluetooth ile 5 saat, dahili hafıza ile 7 saatlik müzik deneyimi sunan bir kulaklık geliştirmiş. Icon X 2018’in teknik özellikleri şu şekilde:

IconX 2018 Teknik Özellikleri

Teknik özellikleri böyle olan IconX 2018’in kutu içeriği ise şu şekilde:
samsung-gear-icon-x-2018-inceleme

IconX 2018 Kutu İçeriği

Teknik özelliklerini ve kutu içeriğini açıkladıktan sonra satın aldıktan sonra yaşadığım kullanım deneyimlerinden biraz söz etmek istiyorum. Evvela bu ürünü tercih edecekler spor yaparken, işe giderken, ofiste vb her yerde sorunsuz biçimde gönül rahatlığı ile kullanabileceklerini ve müzik dinleyebileceklerini bilsinler. Gerçekten kulağa cuk oturan bir yapısı var kulaklıkların ve ne yaparsanız yapın kulaklıkları kulağınızdan düşüremiyorsunuz. Malzeme kalitesi olarakta çok başarılı bir ürün olduğunu söyleyebilirim.

Bunun yanında kulaklık gerçekten çok rahat ve ses kalitesi kendi sınıfındaki kulaklıklara göre başarılı. Bu sınftaki ikonik kulaklıklardan yüksek ses kalitesi beklemek için henüz erken olsa da basları ve tizleri ben başarılı buldum. Günün sonunda muhteşem bir müzik deneyimi yaşamıyorsunuz belki ama sizi üzmüyor. Batarya konusunda ise kağıt üstünde yazılan değerlere yakın değerler sunduğunu söyleyebilirim. Bluetooth ile 4-.4.5 saat arası verim alırken kendi hafızasında yer alan müzikleri dinlediğimde 6 saatin biraz üzerinde bir süre elde ettim.  Pil ömrü konusunda Gear IconX 2018 hem bir önceki nesle göre hem de rakiplerine göre iyi durumda. Tabi hemen her gün şarj etmeni gerekeceği de bir gerçek. Cihazla birlikte gelen kutu aynı zamanda şarj istasyonu görevi gördüğünden kutuyu yanınızda taşıyarak bataryası biten kulaklığınızı 10 dakika içerisinde 1 saatlik kullanım sunacak şekilde bu kutucuk ile şarj edebilmeniz güzel bir özellik.

Android işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanan kullanıcılar için Google Play üzerinde yer alan Samsung Gear uygulaması üzerinden kurulum yaparak kulaklığın tüm fonksiyonları aktif olarak kullanılabiliyorken (telefondan müzik atma, denetimler, koşu asistanı, nabız ölçer, kalori hesaplama) benim gibi ios kullanıcıları için şimdilik sadece bluetooth yardımı ile müzik dinleme ve konuşma fonksiyonları kullanılabilir durumda. Cihaza Windows üzerinden sorunsuz biçimde .mp3 atabilmeniz mümkün.

gear-iconx-2018

Bana göre bu tarz bir akıllı kulaklık arayışında olanların tercih etmesi gereken bir ürün. Ben de bir Iphone sahibi olarak Airpods ile Icon X arasında kalıp Icon X’i tercih ettim. Hem tasarım anlamında hem de renk seçeneklerinin olması bakımından beni cezbettiği için tercihimi bu üründen yana kullandım. Son olarak Samsung Gear Icon X 2018’in artıları ve eksileri ile inceleme ve deneyim yazıma son vermek istiyorum:

Samsung IconX 2018 Artıları +

Samsung IconX 2018 Eksileri -

Ürünle ilgili deneyimlerim bunlar. Bu tarz bir kulaklık satın almak isteyenlere ürünü rahatlıkla tavsiye ederim. Özellikle koşu, spor, bisiklet gibi aktivitelerde ve sabahları işe giderken çok kullanışlı oluyor. Ürün Android, ios ve Windows işletim sistemlerinin tümünde bluetooth bağlantısını sorunsuz bir biçimde yapıyor. Tüm işletim sistemlerinde test etme şansım oldu. Ürünle ilgili merak ettiğiniz şeyler olursa yorum formu aracılığı ile sorabilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Yazar Hakkında
Toplam 82 yazı
Gürkan Bilgisu
Gürkan Bilgisu
Dokuz Eylül Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunuyum. Türkçe'nin yabancı dil olarak öğretimi alanında çalışıyorum. Blog yazmayı, içerik üretmeyi seviyorum.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

×

Bir Şeyler Ara