Gürkan Bilgisu


Kişisel Ağ Günlüğü

25 Aralık 2016
Yabancılara Türkçe Öğretimi Yıllık Plan ve Kazanımlar

yabancilara-turkce-ogretimi-yillik-plan
25 Aralık 2016 Yabancılara Türkçe Öğretimi 36 Okunma 10 Yorum

Yabancılara Türkçe Öğretimi yıllık plan ve kazanımlara dair Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü tarafından hazırlanan kurs programlarını pdf olarak sunmaya karar verdim.  Zira yabancılara Türkçe öğretimi yapan eğitici ve öğretmen arkadaşların yıllık planlar ve kazanımlar oluştururken faydalanabileceği çok fazla kaynak yok. Bu aralar sitedeki tüm paylaşımları üzerine eğilmeye başladığım yabancı öğrencilere Türkçe öğretimi alanına yoğunlaştırdım. Araştırırken öğreniyor, öğrenirken paylaşmaya çalışıyorum.

YABANCILARA TÜRKÇE ÖĞRETİMİ KURS PROGRAMLARI

Yakın zamanda yabancı öğrencilere ders vermeye başladım ve ilk deneyimlerim keyifli ama bir o kadar meşakkatli bir iş olduğu yönünde. İnşallah üstesinden gelebilir ve çocuklara faydalı olabiliriz. Bir sonraki yazıya kadar hoşçakalın. Kazanımlar tablosu aşağıda tüm yaş gruplarına yönelik olarak yer alıyor. İstediğiniz seviyeye uygun kurs programını indirmek için linklere tıklamanız yeterli. Dosyalar .pdf formatında olup dosyaları görüntülemek için Adobe Acrobat programını kullanabilirsiniz. İyi çalışmalar. Not: Yabancılara Türkçe öğretimi için yıllık plana aşağıdan erişebilirsiniz.

YABANCILARA TÜRKÇE ÖĞRETİMİ YILLIK PLAN (YENİ) 

Yeni eklenen yıllık planlara yabancilaraturkce.gurkanbilgisu.com adresinden erişebilirsiniz. !

Yapılan 10 Yorum

 1. ömer göğer

  Hocam 13-17 yaş a1 seviye türkçe yıllık çalışma planı varsa email adresime gönderebilir misiniz? Teşekkür ederim

  Cevapla
  • Gürkan Bilgisu
   (Yönetici)

   Merhaba,
   Şu an için sadece konudaki eğitim programları mevcut. Henüz yıllık plan hazırlamadım, hazırlarsam konuya eklenir. Buradan takip edebilirsiniz, teşekkürler.

   Cevapla
 2. Gürkan Bilgisu
  (Yönetici)

  Yabancılara Türkçe öğretimi için örnek yıllık plan konuya eklenmiştir, indirip faydalanabilirsiniz.

  Cevapla
 3. Abdussamet Çolak

  6-12 yaş grubu a2 seviye yılık planınız var mı? varsa e-mailime atabilir misiniz? Teşekkürler.

  Cevapla
 4. meral yilmaz

  merhaba, bilgileriniz cok guzel. Yabancılara Türkçe Öğretimi Yıllık Plan linklerini acamiyorum. yardimci olur musunuz. tesekkur edrim.

  Cevapla
 5. meral yilmaz

  tekrar merhaba, Yabancılara Türkçe Öğretimi Yıllık Plan acamadigimi saniyordum. actim:) fakat bunu pdf olarak degil de digerleri gibi internet link olarak yapamaz misiniz? ben bunlari bilgisayarda favori olarak kayit yapiyorum. download yapmiyorum.

  Cevapla
 6. Gürkan Bilgisu
  (Yönetici)

  Merhaba Meral Hanım,

  Linklerde yer alan planların bir kısmı “Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü” sunucularında yer alıyor. Aşağıya eklediklerim kendi sunucularımda yer alan planlar. Bu yayının olduğu sayfayı yer imlerinize ekleyerek faydalanbilirsiniz. Yabancılara Türkçe öğretimi için mataryel, yıllık plan , ders kitapları v.b pek çok kaynağa aşağıdaki linkten erişebilirsiniz. Teşekkürler.

  http://www.gurkanbilgisu.com/materyaller

  Cevapla
 7. begümhan kayserili

  merhaba hocam yabancılar için A2 Türkçe halk eğitim kurs planı var mı acaba elinizde? 160 saatlik

  Cevapla

Yorum Yap

Copyright © 2017. Tüm hakları saklıdır.