0 Kpss Türk Dili ve Edebiyatı Alan Sınavı Soruları - Bir Ösym Klasiği

ösym-kpss-2013-edebiyat-alan-sınavı-soruları

 Ösym her yıl olduğu gibi bu yıl da yaptı yine yapacağını. Öğretmen olmak isteyen adaylardan bu yıl mezun olan arkadaşlarımız ilk defa uygulanan alan sınavı ile karşı karşıya kaldılar. Sınav çıkışında ise ahlar vahlar haber sitelerinde yerini almıştı bile. Üçüncü sınıf öğrencisi bir birey olarak soruları incelediğimde ise bizim bölümün zorluğu ilk defa işe yarayacak galiba dedim. Eski Türk dili dersimizde hocamız Şerif Ali Bozkaplan ile Türkçe'nin çeşitli lehçelerini dönemler halinde detaylı bir biçimde inceliyoruz ve Ösym sınavda epey soru sormuş Eski Türk dilleri ve Eski Türk edebiyatı alanından...

 Sınava girenlerin tepkisini çeken şey ise aslında Ösym'nin açıkladığı soru dağılımına uygun sorular sormaması oldu sanırım. Soru dağılımı aşağıdaki şekilde açıklanmıştı:

ösym-kpss-2013-edebiyat-alan-sınavı-soruları
Ösym Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Alan Sınavı Soru Dağılımı

Yukarıdaki tabloya göre Ösym'nin 2013 Kpss'de Türk dili ve edebiyatı öğretmenliği adaylarına yönelik yaptığı alan sınavı soruları aşağıda yer alıyor. Soru dağılımında bir düzensizlik olduğu aşikâr ama ayırt edilciliği yüksek bir sınav olduğu da kesin. Sanırım onca yıl yahu bu Dokuz Eylül Türk dili ve edebiyatı öğretmenliği tam bir baş belası dememin karşılığını alacağım. Sınav soruları bana yabancı gelmedi açıkçası. Sorular aşağıda göz atmanız ve fikir sahibi olmanız sizin açınızdan yararlı olacaktır. Zira Ösym ve Yök'ün ne zaman ne yapacağı belli olmaz.

KPSS 2013 TÜRK DİLİ ve EDEBİYATI ALAN SINAVI SORULARIÖSYM SINAV HAZIRLAMA SİSTEMİ :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Savaşma Yorum Yap !

Yukarı Çık

Müzik Zamanı

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Yapılacaklar

#Kitap Oku!
#Araştır!
#Sorgula!
#Düşün!
#Güzel Filmler İzle!
#Şiir Oku!
#Sokağa Çık Dolaş!
#Günlük Tut!
#Sevdiklerine Vakit Ayır!